Co je 3D tisk

3D tisk je proces, při kterém se z digitální předlohy (3D model) vytváří fyzický model. Je to proces additivní, to znamená, že se materiál přidává. Narozdíl od obráběcích strojů, kde se z celistvého bloku materiál odebírá, až zbyde jen požadovaný tvar.

 

Jak 3D tisk funguje

Nejpoužívanější technologie, FDM, funguje velice jednoduše. Objekt vzniká vrstvu po vrstvě natavováním tenkého proužku plastového materiálu. Představte si, že váš model rozkrájíte na plátky jako bramboru na chipsy, a poté každý z řezů nakreslíte pistolí na tavné lepidlo. Např. při nastavení výšky vrstvy 0,2 mm to v praxi znamená, že jeden výškový milimetr se skládá z pěti tištěných vrstvev.

 

Pro tisk používáme nejčastěji tyto materiály:

PLA – biologicky odbouratelný termoplast, vyroben z obnovitelných zdrojů, jako je kukuřičný škrob nebo cukrová třtina. Na základě toho jsou PLA vlákna mnohem šetrnější k životnímu prostředí než jiné plasty. Je dokonce nazýván „zeleným plastem“. Je choulostivější na přímé působení teplot přesahujících 60°C /v těsné blízkosti tepelných zdrojů hrozí pokroucení/.
PET-G – tento typ plastu se běžně používá v potravinářském průmyslu pro obaly jogurtů, lahví pro nápoje, …
ABS – používá se pro dětské plastové stavebnice, pláště elektrických přístrojů.
Tyto materiály jsou zdarvotně nezávadné, nedráždí ani pokožku při styku s ní. Zboží je vyrobeno z ekologického a plně recyklovatelného plastu.

 

Tisková plocha je 250x210x200 mm /větší objekty lze rozdělit na menší části a následně slepit.

 

Platba

Vzhledem ke skutečnosti, že nabízené výrobky jsou upraveny na míru pro konkrétního zákazníka, je vyžadována platba předem.

 

Termín dodání

Veškeré zboží je dodáváno do týdne od platby a schválení grafického návrhu

 

Doprava

Víme, co dopravci se zbožím dokáží – veškeré výrobky jsou proto pečlivě zabaleny do papírové krabičky a bublinkové folie.
Osobní předání je možné v Unhošti, Kladně, Rakovníku a příležitostně v Praze.